Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Gustab – regionalne wódki z Gór Sudeckich

Sklep wódek sudeckich gustab

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla siebie lub bliskiej osoby, a jednocześnie chcesz poznać smak i historię regionu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą Gustab. To firma, która produkuje oryginalne wódki smakowe klasy premium, wytwarzane na naturalnych maceratach owocowo-ziołowych w procesie długiego leżakowania. Rozlewane ręcznie w limitowanych partiach, zachwycają nie tylko smakiem, ale i designem i swoją historią.

Gustab - firma z tradycją i pasją

Wódki regionalne krasnalem sudeckim

Gustab to nie tylko marka, ale także manufaktura, która kontynuuje historyczną tradycję i kulturę wytwarzania wysokiej jakości trunków serwowanych niegdyś w licznych gospodach oraz produkowanych w małych regionalnych śląskich wytwórni. Firma należy do Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, co świadczy o jej autentyczności i jakości. Wszystkie wódki Gustab są wytwarzane na własnych recepturach, z wykorzystaniem najwyższej jakości naturalnych produktów, które nie dość, że pochodzą z tutejszego regionu to dodatkowo dla wyjątkowych nut smakowych są poddawane długiemu leżakowaniu. Możesz więc zaufać, że każda butelka Gustab to produkt najwyższej klasy, który swoją tradycją i smakiem nawiązuje do Karpackiej XVII wiecznej kultury zielarzy-laborantów wykorzystujących wszystko co najlepsze z bogactwa natury gór Karkonoskich. Jeżeli jesteś w naszym domku całosezonowym All-Season to idealna okazja żeby wypróbować tych niezwykłych lokalnych trunków.

Gustab – bogactwo smaków i historii

W ofercie Gustab znajdziesz wódki o różnych smakach i mocy, inspirowane lokalnymi legendami, zwyczajami i krajobrazami. Co ciekawe, nazwy niektórych produktów nawiązują do historii Zamku Książ, jednego z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce, położonego w pobliżu Wałbrzycha. Oto niektóre z wyjątkowych produktów Gustab:

Regionalna sudecka wódka sztygarówka
  • Wódka Sztygarówka – to seria wódek dedykowanych górnikom, którzy przez wieki wydobywali węgiel i inne bogactwa z ziemi. W zależności od wersji, możesz wybrać wódkę o mocy 40%, 50% lub 60%, o smaku karmelowym, ziołowym lub czystym. Każda butelka ma unikalny kształt i etykietę z motywem górniczym. Nazwa wódki nawiązuje do tytułu sztygara, czyli kierownika górniczego, który był nadawany przez właścicieli Zamku Książ, rodu Hochbergów, znanego z działalności przemysłowej i społecznej na Śląsku.
Regionalna wódka Sudetia
  • Wódka Sudetia – to wódka o smaku jabłkowym, nawiązująca do bogactwa przyrody i kultury Gór Sudeckich. Wódka ma 40% mocy i jest idealna do popijania po długim spacerze po górach lub do przygotowania koktajli. Nazwa wódki pochodzi od łacińskiej nazwy Sudetów, pasma górskiego, na którym leży Zamek Książ.
Daisy

 

  • Likier Księżna Daisy – to likier o smaku malinowym, upamiętniający postać księżnej Daisy von Pless, która była właścicielką Zamku Książ i jedną z najpiękniejszych i najbardziej wpływowych kobiet swoich czasów. Likier ma 32% mocy i jest doskonały do podania na zimno lub na gorąco z dodatkiem bitej śmietany. Nazwa likieru nawiązuje do imienia księżnej Daisy, która była pochodzącą z Anglii żoną niemieckiego magnata przemysłowego Jana Henryka XV Hochberga. Daisy łączyła urodę, wrażliwość i odwagę, a także była zaangażowana w działalność charytatywną i kulturalną na Śląsku.
Regionalny sudecki likier kminkowy

 

  • Wódka Kminkówka Wrocławska – to wódka o smaku kminkowym, nawiązująca do tradycji i historii Wrocławia, miasta spotkań i wielokulturowości. Wódka ma 40% mocy i jest znakomita do popijania po obfitym posiłku. Nazwa wódki nawiązuje do kminku, który jest niezwykle popularny w kuchni śląskiej i niemieckiej, a także do Wrocławia, miasta, które było często odwiedzane przez właścicieli Zamku Książ.

Nie czekaj i spróbuj naturalnych receptur już dziś!

2

Jeżeli szukasz wyjątkowych trunków zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Wałbrzychu, gdzie prawdziwi specjaliści branży chętnie odpowiedzą Ci o swoich napojach oraz o ich niesamowitych historiach. Każdy próbowany alkohol z oferty Gustab to podróż do historii tutejszych regionów oraz możliwość poznania niepowtarzalnej jakości produktów wysokoprocentowych. Przedstawione produkty to tylko część bogatej oferty manufaktury, jeżeli któryś przedmiot Cię zainteresował masz też możliwość zamówienia go przez stronę gustab.pl. Nie zwlekaj i zapoznaj się z pełną ofertą już dziś!. Czekają na Ciebie niezapomniane smaki i historie. Na zdrowie!