Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Lato24

Zarezerwuj online

Międzygórze

Międzygórze to wieś położona na Dolnym Śląsku, w Sudetach Wschodnich. Powstała w XVI w. Początkowo mieszkali tu przede wszystkim drwale i węglarze. Z biegiem czasu rozwijało się tu również leśnictwo i tkactwo. W 1840 r. wieś została wykupiona przez księżnę Mariannę Oriańską. To właśnie wtedy Międzygórze zaczęło przekształcać się w miejscowość letniskową. Powstały pierwsze sanatoria, zakłady lecznicze i pensjonaty.

 

Charakterystyczną cechą wsi położonej w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej, są niezwykle ciekawe wille w stylu tyrolskim, które nazywane są także willami szwajcarskimi. To właśnie stąd powstał przydomek wsi, czyli „Mała Szwajcaria”. Wille powstały w drugiej połowie XIX w.

 

W Międzygórzu znajduje się jednak więcej interesujących atrakcji. Turyści mogą obejrzeć budynek sanatorium „Gigant” z 1882 r. oraz drewniany pensjonat „Alpejski Dwór”.  Co więcej, dzieci z pewnością zachwycą się Ogrodem Bajek. Jest to skansen z drewnianymi rzeźbami, które przedstawiają postacie z bajek. Będąc w okolicy nie wolno zapomnieć także o największym i najwyższym wodospadzie w Masywie Śnieżnika, czyli o Wodospadzie Wilczki.

 

Piękne drewniane domy oraz malownicze krajobrazy sprawiają, że Międzygórze to miejsce, którym łatwo jest się zauroczyć.