Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Narty biegowe

Okolica, w której zlokalizowane są nasze domki w Zieleńcu to prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa biegowego. Szczególnie polecamy trasę Łącznik do Lasówki. Jest to bardzo malowniczy, spokojny szlak, który łączy Spaloną z trasami biegowymi w Lasówce. Długość szlaku wynosi 7,8 km. Natomiast różnica wzniesień to 714-778 m.n.p.m.

 

Po drodze będziemy mijać urokliwe, nieco skryte fragmenty Gór Bystrzyckich. Jako że różnica poziomów w zasadzie nie jest wyczuwalna, nie doświadczymy większych zjazdów lub podbiegów. Łącznik do Lasówki to kameralna trasa biegowa, która doskonale sprawdzi się dla wszystkich tych, którym zależy na ciszy, spokoju oraz ładnych widokach.

 

Co więcej, w całej okolicy Lasówki i Spalonej powstała sieć tras narciarstwa biegowego o łącznej długości ok. 40 km. Do dyspozycji są także szlaki Stacji Narciarskiej Ski Arena Zieleniec oraz trasy znajdujące się za czeską granicą. Dzięki temu w promieniu 15 km od Lasówki, znajduje się aż 150 km zróżnicowanych tras.

 

Natomiast chętni mogą wziąć udział w familijnej imprezie biegowej, jaką są Amatorskie Mistrzostwa Lasówki w Biegu Narciarskim. Odbywają się one w połowie lutego.

 

Więcej informacji: turystyka.bystrzycaklodzka.pl, jagodna.com, spalona.com.pl

 

Źródło: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/najlepsze-trasy-na-biegowki-z-dziecmi#R2