Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Dolní Morava

Niedaleko granicy z Polską, gdzie przebiegała historyczna granica między Czechami i Morawą, położona jest malownicza miejscowość Dolní Morava. Miejsce to jest szczególnie bliskie sercu wszystkim miłośnikom sportów zimowych. Jednak warto pamiętać o tym, że czeska miejscowość oferuje znacznie więcej, niezależnie od pory roku.

 

Funkcjonuje tu 8 różnej trudności tras narciarskich o łącznej długości ponad 10 km. Dla najmłodszych udostępniony został dziecięcy Ski Park, w którym z pewnością nie grozi nuda. Dostępne są także dedykowane trasy – Fun Trail posiada liczne zakręty, pofalowany teren oraz tunel, Cross Trail to profesjonalnie zaprojektowana trasa, na której trenuje również czeska reprezentacja w Snowboard Crossie, natomiast Jump Trail oferuje kilka platform oraz wiele przeszkód do pokonania.

 

W ośrodku zimowym znajduje się również zapewniający moc wrażeń tor bobslejowy, trasy biegowe, a także Mamucia Kolej Górska osiągają prędkość 50 km/h, zapewniająca 25 ultraszybkich zakrętów, a także obrót o 360 stopni 12 m nad ziemią.

 

Latem Dolní Morava dostarcza nie mniej atrakcji! Przede wszystkim za sprawą dwóch wyjątkowych konstrukcji – Ścieżki w Obłokach oraz Sky Bridge 721. Ścieżka w Obłokach to drewniana konstrukcja o wysokości 55 m i zarazem 1116 m n.p.m. Można podziwiać z niej Masyw Śnieżnika i dolinę rzeki Morawa. Oczywiście już sama wędrówka na szczyt, pośród wierzchołków drzew, stanowi nie lada atrakcję. Sky Bridge 721 to natomiast najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych o wysokości 1110 – 1116 m n.p.n. Jeżeli jesteście ciekawi szczegółów, więcej na temat Sky Bridge 721 piszemy w osobnym artykule, zadedykowanym wyłącznie tej atrakcji.

 

Rejon ten oferuje liczne szlaki piesze, rowerowe włącznie z singletrackami. Przez cały rok funkcjonuje tu kolejka linowa na Śnieżnik. Co więcej, rzadkie gatunki roślin i zwierząt, jaskini, czy punkty widokowe z pięknymi krajobrazami – to wszystko czeka na turystów odwiedzających Dolní Morava.