Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Góry Orlickie

Trasy widokowe niedaleko domków całosezonowych

Znajdujące się na terenie Czech oraz Polski Góry Orlickie, mają naprawdę wiele do zaoferowania. 50 km pasmo Gór Orlickich wraz z Górami Bystrzyckimi, stanowi kompleks górski, gdzie średnia wysokość głównego grzbietu wynosi ponad tysiąc m n.p.m. Obszar ten jest wyjątkowo atrakcyjny pod względem przyrodniczym, a także turystycznym i narciarskim.

 

Najwyższy szczyt Gór Orlickich – Wielka Desztna o wysokości 1115 m n.p.pm. – znajduje się za czeską granicą. W Polsce najwyższym szczytem jest Orlica, której wysokość wynosi 1084 m n.p.m. W Górach Orlickich znajdziemy duże ośrodki narciarskie, a także liczne pojedyncze wyciągi. Co więcej, panują tu idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.

 

Dla miłośników dwóch kółek również mamy dobrą wiadomość. W Górach Orlickich rozciągają się wielokilometrowe trasy rowerowe o różnym poziomie trudności. Dzięki temu mogą korzystać z nich zarówno mało doświadczeni rowerzyści, jak i bardziej wytrawni kolarze. Również dla pieszych wyznaczono tu wiele szlaków obejmujących przede wszystkim główne partie gór.

Obszar Gór Orlickich zachwyca swoim dawnym, naturalnym charakterem. Wijące się przez doliny rzeki, liczne stawy i jeziora, obfite lasy, przepiękne panoramy rozpościerające się z najwyższych wzniesień, a także ruiny starych zamków sprawiają, że jest to obszar, w którym w pełni odpoczniemy od miejskiego zgiełku i natłoku codziennych obowiązków, a także aktywnie spędzimy wolny czas.