Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Labirynt Błędne Skały

Błędne Skały to zdecydowanie jedna z najciekawszych atrakcji regionu. Cały obszar Błędnych Skał ma powierzchnię ok. 22 ha. Czym jednak są słynne Błędne Skały? To naturalny, skalny labirynt składający się z licznych wąskich szczelin i zaułków powstałych pomiędzy wysokimi, kilkunastometrowymi głazami. Na trasie nie brakuje również punktów widokowych ze wspaniałymi panoramami.

 

Wiele tutejszych skał, które mijamy na szlaku, ma swoje nazwy. Należą do nich m.in. Kurza Stopka, Wielka Sala, Tunel czy Skalne Siodło. Natomiast Głaz Trzech Krzyży dawniej stanowił istotny punkt celny pomiędzy Czechami, a hrabstwem kłodzkim. Według legendy, daty wyryte na głazie, miały upamiętniać momenty przyłapania przemytników.

 

Miłośników wszelakich panoram z pewnością ucieszy fakt, że na terenie Błędnych Skał znajduje się platforma widokowa Skalne Czasze, z której można podziwiać widok na m.in. Szczeliniec Wielki, Broumowskie Ściany, czeską wioskę Machov, a przy odpowiednich warunkach, nawet Karkonosze.

 

Szlak jest bardzo urozmaicony – pokonujemy drewniane kładki, skalne schodki, schylamy się pod ugiętym drzewem, a po drodze mijamy skały przybierające niezwykłe kształty, które z pewnością pobudzą wyobraźnię każdego odwiedzającego.

 

Trasa jest jednokierunkowa. Wąskie szczeliny to dobry argument za tym, aby nie zabierać ze sobą zbyt dużego plecaka. Na spacer po szlaku malowniczych Błędnych Skał możemy wybrać się z pociechami, jak i z psem. Dotrzeć tutaj można również szlakiem górskim, a także od strony Czech.