Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Muzeum Zabawek Kudowa-Zdrój

Muzea często stanowią okno do przeszłości, ukazując nam fragmenty historii i kultury danej społeczności. Jednakże, nie wszystkie muzea skupiają się wyłącznie na przeszłości dorosłych – istnieją również takie, które przenoszą nas w magiczny świat dzieciństwa. Jednym z takich miejsc jest fascynujące Muzeum Zabawek, które znajduje się w Kudowie-Zdroju.

Historia Muzeum w kilku zdaniach

Muzeum zostało otwarte w 2002 roku przez Marię i Mirosława Ozierańskich, którzy stworzyli to miejsce z myślą o dziedzictwie kulturowym jakim ją zabawki

Właściciele nieustannie poszukują i pozyskują nowe eksponaty, renowują je oraz umożliwiają zobaczenie ich odwiedzającym.  


Jest to największa wystawa zabawek w Polsce! A drugie muzeum zostało w 2010 otwarte również w Krynicy-Zdroju.

Eksponaty, które ożywają wspomnienia

Wchodząc do Muzeum Zabawek, od razu odczuwamy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Eksponaty układają się tu w misterną choreografię, opowiadając historię dzieciństwa przez pryzmat różnorodnych zabawek.

 

W Muzeum zobaczycie ponad 5500 wyjątkowych eksponatów – dawnych zabawek i przedmiotów związanych z dzieciństwem. Ekspozycja zajmuje ponad 400m2, a zabawki, które się na niej znajdują pochodzą z 5 kontynentów, nawet z okresu starożytności

 

Jakie przedmioty można zobaczyć w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju?

W Muzeum zobaczycie zabawki mające nawet 2000 lat takie jak: klocki, lalki, pojazdy, figurki zwierząt. zabawki sakralne, pociągi, zabawki wykorzystywane w filmach, militaria chłopięce, zabawki ludowe, pluszaki, konsole do gier, zabawki z wykopalisk archeologicznych i wiele więcej.

A co jeszcze na Was czeka?

  • Ruchome instalacje, które umożliwiają podróż do 100 lat wstecz i podziwianie maszyn parowych w akcji, przysłuchiwanie się pozytywką i statkom.
  • Makieta kolejowa w skali h0, czyli miniaturowy świat zbudowany z modeli h0.
  • Oryginalna sala lekcyjna z lat 60., w której przesiedzisz całe 45 minut wracając do minionych czasów.

Kiedy przyjechać?

Muzeum jest czynne codziennie z kilkoma wyjątkami, które znajdziecie na stronie internetowej https://muzeum-zabawek.pl/kudowa-zdroj/o-muzeum/ 

 

Godziny otwarcia:

maj-sierpień: od 9:00 do 18:00

wrzesień: od 10:00 do 18:00

październik-kwiecień: od 10:00 do 17:00


Pamiętajcie, że przed rozpoczęciem wycieczki do atrakcji warto wykonać telefon i potwierdzić dostępność w konkretnych godzinach.