Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Lato24

Zarezerwuj online

Najdłuższy wiszący most na świecie Sky Bridge 721

Sky Bridge 721 to nowa atrakcja ośrodka Dolní Morava w Czechach. Dotychczas miejsce to zawdzięczało swoją popularność olbrzymiej wieży widokowej nazywanej ścieżką w obłokach, zapewniającą takie dodatkowe atrakcje, jak stumetrowa zjeżdżalnia czy możliwość wejścia na sieć rozciągniętą na wysokości 50 m.

 

Sky Bridge 721 to jednak wyjątkowa konstrukcja. Przede wszystkim otrzymała tytuł najdłuższego wiszącego mostu na świecie. Most w Czechach znajduje się pomiędzy dwoma sąsiadującymi szczytami. Jak sama nazwa wskazuje, długość kładki wynosi 721 m, a jej wysokość 95 m.

 

Sky Bridge 721 jest mostem spacerowym, jednokierunkowym. Po przejściu na drugą stronę, na turystów czeka miła niespodzianka w postaci wyjątkowej ścieżki edukacyjnej o nazwie Most Czasu. Odwiedzający mają okazję, aby na swoim telefonie, zagrać w unikatową grę interaktywną. Jest ona o tyle interesująca, że przenosi użytkownika w przeszłość do lat 1938 – 2021. Bohaterem wciągającej historii jest nastolatek, który odkrywa tajemnice własnej rodziny wywodzącej się z Dolní Morava, jednocześnie opowiadając o lokalnej przyrodzie i regionie, a to wszystko na tle prawdziwych wydarzeń mających miejsce w ówczesnych Czechach.

 

Wyprawa na najdłuższy wiszący most na świecie z pewnością dostarczy nam wielu wrażeń. Chociaż najtrudniejszy jest pierwszy krok, warto pamiętać o tym, że konstrukcja jest na tyle solidna, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Natomiast przepiękne krajobrazy, jakie mamy okazję tutaj obejrzeć, z pewnością zostaną w naszej pamięci na dłużej.