Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Lato24

Zarezerwuj online

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, zlokalizowana u podnóża masywu Piekielnej Góry, między Kłodzkiem, a Dusznikami-Zdrój. Specyficzny mikroklimat, jaki tu panuje sprawia, że jest to miejsce idealne dla kuracjuszy.

 

Pierwsze wzmianki na temat miejscowości pochodzą z 1347 r. Istotnym wydarzeniem w dziejach Polanicy-Zdroju było przejęcie terenów przez W. Hoffmanna – przemysłowca w z Wrocławia. To właśnie wtedy znacząco wzrosła popularność miejscowości. Stworzono park, nową pijalnię wód oraz dom zdrojowy.

 

W Polanicy-Zdroju znajduje się powstały w 1906 r. Park Zdrojowy o powierzchni niemal 13 ha. Wiosną i latem obejrzymy tu wiele różnorodnych gatunków kwiatów, a także fontanny, które dodają parku uroku.

 

W latach 1911 – 1913 wybudowano Łazienki Heleny, czyli pijalnię wód. Budynek został stworzony w klasycystycznym stylu. Pijalnia Wielka Pieniawa stanowi jedną z największych atrakcji miejscowości. Pozyskiwana z głębokości 34 m woda, korzystnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego oraz wspomaga odporność organizmu. Pijalnia Wód Mineralnych najładniej prezentuje się od strony Parku Zdrojowego. Obok pijalni znajduje się Teatr Zdrojowy, który pochodzi z 1925 r., a także Nowy Dom Zdrojowy o nazwie Wielka Pieniawa.

 

Atrakcją, którą warto odwiedzić jest Park Szachowy, który stanowi część Parku Zdrojowego. To tutaj zobaczymy dużych rozmiarów szachownicę oraz figury szachowe o wysokości 1,4 m.

 

Najmłodszych podróżników z pewnością ucieszy informacja o turystycznej ciuchci, która jeździ po Polanicy-Zdroju. Ciuchcia nazywana jest Polanickim Expressem. Początek trasy znajduje się w Parku Szachowym.

 

Będąc w Polanicy-Zdroju można także wybrać się na spacer do Skały Wielbłądek. Co więcej, skorzystać można także z platformy widokowej Góralka, z której rozpościera się ładny widok na miasto.