Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Ścieżka w koronach drzew w Karkonoszach

Położona w Karkonoskim Parku Narodowym w miejscowości Janské Lázně, ścieżka w koronach drzew o długości ponad 1300 m, stanowi niezwykle interesującą atrakcję regionu. Największym zainteresowaniem cieszy się 45 metrowa wieża widokowa z której rozpościera się widok na wszystkie warstwy drzew, a także na okoliczne góry. W podziemiach wieży znajduje się natomiast centrum edukacyjne, w którym można zdobyć wiedzę odnośnie skomplikowanego systemu korzeniowego drzew.

 

Ścieżka w koronach drzew w Karkonoszach jest przyjazna również dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. W celu zapewnienia wrażeń, szczególnie tym młodszym turystom, stworzono specjalne kąciki adrenaliny, czyli przejścia w postaci kładek lub lin, które wymagają nieco więcej wysiłku, ale są w pełni bezpieczne. Co więcej, osoby odważniejsze mogą zdecydować się na zjazd 50 metrową zjeżdżalnią.

 

Wędrówka po wszystkich partiach lasu ma jednak przede wszystkim cele edukacyjne. Dlatego też na trasie znajdziemy liczne przystanki zawierające informacje na temat roślin i zwierząt, jakie zamieszkują karkonoskie lasy, a także materiały dotyczące ogólnego funkcjonowania ekosystemu.

 

Możliwość obejrzenia wszystkich warstw lasu, począwszy od korzeni drzew po ich wierzchołki, stanowi wyjątkowe doświadczenie, które przede wszystkim wzbogaca świadomość oraz wiedzę na temat otaczającej nas przyrody, której jesteśmy częścią. Karkonoska ścieżka w koronach drzew pozwala spojrzeć na naturę z zupełnie innej perspektywy – również w dosłownym znaczeniu.