Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

Kłodzka Góra, której wysokość wynosi 757 m., jest drugim co do wysokości szczytem Gór Bardzkich. Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że na najwyższy szczyt nie prowadzą szlaki ani nie ma tam wieży widokowej, to właśnie Kłodzka Góra stała się popularnym celem wypraw.

 

Wieża Widokowa na Kłodzkiej Górze ma 35 m. wysokości. Na jej szczyt prowadzą kręte schody, które wibrują podczas wchodzenia. Natomiast oprócz górnej platformy widokowej, wieża posiada więcej wydzielonych miejsc na przystanki, dzięki czemu osoby czujące się mniej pewnie, mogą poprzestać na podziwianiu widoków z niższych pięter. Na szczyt prowadzi 166 schodów.

 

Panorama, jaka rozciąga się z platformy widokowej na Kłodzkiej Górze jest niezwykle malownicza. Możemy bowiem podziwiać Masyw Śnieżnika, Góry Orlickie, Bardzkie i Sowie, a przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, również Karkonosze i Wrocław.

 

Inwestycja ta jest częścią tzw. szlaku grzbietowego, który obejmuje 10 wież widokowych, a także platformę widokową w Radkowie.

 

Najszybsza droga na Kłodzką Górę to szlak prowadzący z Przełęczy Kłodzkiej, którego przejście zajmuje ok. 1,5 godziny. Jest tam bezpłatny parking na którym można zostawić samochód.