Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Lato24

Zarezerwuj online

Zoo w Libercu

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników zwierząt! Zoo w Libercu stanowi najstarszy ogród zoologiczny na terenie dawnej Czechosłowacji, który powstał w 1904 r. Zoo zajmuje obszar ok. 14 hektarów. Na wizytę warto jest przeznaczyć ok. 3 godzin.

 

Ogród zoologiczny posiada ok. 160 gatunków zwierząt pochodzących ze wszystkich kontynentów. Zoo w Libercu miało duży udział w ochronie gatunków zagrożonych, m.in. osłów somalijskich, koziorożców dagestańskich, nosorożców oraz makaków wanderu. Do cennych gatunków, jakie możemy tu podziwiać, zaliczają się również takin chiński, lew berberyjski, panda czerwona, słoń indyjski, pantera śnieżna, himalajska niebieska owca, orzeł królewski, żyrafa Rothschilda, piżmak północny, orangutan czy pyton siatkowy.

 

Wyjątkową atrakcją Zoo są białe tygrysy bengalskie. W 1994 r. sprowadzono tu rodzeństwo ze Szwecji. Po zdobyciu niespokrewnionego samca, po ośmiu latach, na świat przyszły trzy nowe białe tygrysy. Należy pamiętać, że białe tygrysy nie są albinosami lecz osobnikami z niedoborem podstawowego barwnika.

 

Wycieczka do Zoo w Libercu to wyjątkowa okazja do obejrzenia na żywo zarówno tych rzadkich, jak i bardziej popularnych gatunków zwierząt pochodzących z całego świata.