Wiosna ach to ty! Zarezerwuj w terminie od niedzieli do piątku i skorzystaj z Rabatu aż 20% - użyj kodu: Wiosna24

Zarezerwuj online

Skiareál Orlické Záhoří – kompleks narciarski w Czechach

Czeskie góry Orlické to raj dla miłośników zimowych sportów, a jedną z nowości w tym regionie jest Skiareál Orlické Záhoří. Położony w malowniczej okolicy, ten stok narciarski przyciąga zarówno doświadczonych narciarzy, jak i początkujących entuzjastów sportów zimowych. Oferując doskonałe warunki narciarskie, zapierające dech w piersiach widoki oraz przyjazną atmosferę, Skiareál Orlické Záhoří jest doskonałym miejscem dla rodzin, grup przyjaciół czy nawet solowych podróżników poszukujących emocji na stoku.

Narty biegowe? Oczywiście, że tak!

Tor do biegów przełajowych w Orlickim Záhoří ma długość czterech i pół kilometra i jest to najdłuższa tego typu trasa w Republice Czeskiej. 

 

Trasa przebiega pomiędzy lokalnymi częściami Jadrná i Bedřichovka, ale szlaki poprowadzą nawet na grzbiety Gór Orlickich i do sąsiadujących części Polski. 

 

Z założenia trasa ma działać od grudnia do marca, w zależności od ilości śniegu, jednak właściciele Skiareál Orlické Záhoří zapewniają, że brakiem śniegu nie ma się co martwić, gdyż tor położony jest wysokości ponad 700 metrów po północnej stronie Gór Orlickich. 

 

Wstęp na trasę jest bezpłatny, a dzięki minimalnemu nachyleniu szlak spełnia oczekiwania profesjonalistów, jednocześnie będąc odpowiednim dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy biegowych. 

 

Co więcej, wokół Orlickich Záhoří zimą utrzymywanych jest kilkadziesiąt innych tras do narciarstwa biegowego! Tory prowadzą przez klimatyczne łąki w dolinach oraz umożliwiają wspiananie się na grzbiety Gór Orlickich. 

 

Jeżeli jazda na nartach biegowych w ciągu dnia nie jest dla Ciebie wystarczająca, to obiekt proponuje oświetloną trasę biegową, która działa po zmroku.  

Trasy narciarskie w Skiareál Orlické Záhoří

Skiareál Orlické Záhoří przygotował dla miłośników białego szaleństwa niesamowitą atrakcję, którą jest najdłuższa trasa zjazdowa w Górach Orlickich, o długości 1,7 km! Stok ma przyjemne nachylenie, które docenią wirtuozi narciarstwa i snowboardingu, ale również amatorzy, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności.

 

Dla osób chcących się nauczyć jeździć na nartach bądź snowboardzie, utworzona została szkółka narciarstwa oraz wypożyczalnia sprzętu zimowego.

Co jeszcze czeka na odwiedzających kompleks?

Jak dojechać z Lasówki do Skiareál Orlické Záhoří?

Najszybciej będzie samochodem. Proponujemy trasę przez Mostowice i Orlickie Záhoří. Z naszego ośrodka All Season przejazd trwa około 12 minut, a w trakcie 8 km jazdy samochodem możecie podziwiać górskie krajobrazy i niepowtarzalne widoki. 

 

Pamiętajcie o bezpieczeństwie! Trasa zimą może być śliska i zaśnieżona.

Zapraszamy do Lasówki!

Serdecznie zapraszamy Was do naszego ośrodka All Season Lasówka. W okolicy domków znajduje się wiele atrakcji, takich jak Skiareál Orlické Záhoří oraz wiele więcej

 

Chcecie wykorzystać sezon w pełni? Nie ma problemu! Niedaleko od nas znajdują się nowoczesne i atrakcyjne stoki narciarskie: